Vernisáž instalace obrazu Pegas Zdeňka Sklenáře

V pátek 20. 9. 2019 jako součást oslav 100 let existence Gymnázia v Šumperku proběhne vernisáž instalace obrazu Pegas Zdeňka Sklenáře, Vernisáž bude zahájena v 15 hodin v hale školy za přítomnosti Zdeňka Sklenáře, galeristy z Litomyšle a Prahy, Heleny Sklenářové, ředitelky Zdeněk Sklenář Foundation a Ondřeje Doležala, autora realizace.

Dílo Modrý Pegas, 2019, je světelný objekt o rozměrech 420 × 390 cm, instalovaný v hale školy. Předlohou k němu byla barevná litografie z roku 1964, kterou vydal Český fond výtvarných umění v nákladu 200 exemplářů jako PF 1965. Instalace vznikla díky spolupráci školy s Galerií Zdeněk Sklenář a Zdeněk Sklenář Foundation, nadačním fondem. Galerie se jako sponzor převážnou měrou podílela také na finančních nákladech nutných k pořízení díla. Myšlenkový nápad umístit do haly školy instalaci obrazu a následnou realizaci uskutečnila výtvarná kancelář  © Street Dog (pan Ondřej Doležal).

Instalace díla plní dva cíle. Jedním je vytvoření důstojného a inspirativního prostředí v místě vstupu do školy, druhým cílem je vzdát hold Zdeňku Sklenáři (1910—1986), významnému českému malíři, grafikovi, ilustrátorovi a absolventu šumperské reálné školy v letech 1922–1929.

Na vernisáž instalace zveme širokou veřejnost.

Z následujícího odkazu lze spustit pozvánku na vernisáž:    pozvanka_Pegas

Náhled pozvánky: